دریافت فایل با موضوع تحقیق تاريخ مطبوعات اراك از انقلاب مشروطيت تا انقلاب اسلامي ايران 77 ص - ورد

در این پست قصد معرفی فایل تحقیق تاريخ مطبوعات اراك از انقلاب مشروطيت تا انقلاب اسلامي ايران 77 ص - ورد را داریم با ما همراه باشید.
تاریخ مطبوعات اراک از انقلاب مشروطیت تا انقلاب اسلامی ایران

پژوهش حاضر نگاهي است به روند پيدايش ، رشد، فراز و فرود و افت و خيز مطبوعات در اراك از انقلاب مشروطيت تا انقلاب اسلامي، هدف از اين پژوهش گردآوري و ثبت پيشينه مطبوعاتي اراك است كه در هراستان و شهري يكي از بايسته‌هاي فرهنگي آن استان و شهر به شمار مي‌رود. متاسفانه تا كنون در اين زمينه جز مقاله محققانه اما مختصر آقاي سعيد رجبي فروتن با عنوان (مطبوعات استان مركزي تاكنون) كار در خور توجهي صورت نگرفته است. تحقيق حاضر نيز بر اساس منابع و ماخذ موجود و با تلاش و تكاپوي فراوان از طريق دستيابي به اطلاعات پراكنده‌اي كه نزد بعضي پيش‌كسوتان هنوز زنده اين عرصه موجود بود، چرا كه اصولا دست‌يابي به پاره‌اي آگاهي‌هاي لازم به دليل نبودن ماخذ و مدارك قابل اعتماد و استناد، براي پژوهندگان مقدور نگرديد.

نكاتي كه پيش از مطالعه اين پژوهش نياز به يادآوري دارد به قرار زير است:

1-از پاره‌اي نظريات كه در اين تحقيق نام برده شده متاسفانه حتي يك نسخه نيز باقي نمانده و اصولا بعضي از نشريات حتي منتشر نشده‌اند و صرفا فردي به عنوان صاحب امتياز، مجوز چاپ نشريه‌اي را گرفته اما نشريه به هر دليل به مرحله چاپ نرسيده است كه حتي المقدور با استفاده از آگاهي‌هاي موجود سعي شده است شرح حال صاحب امتياز يا هر گونه اطلاع مفيد ديگر به دست داده شود.

2- تنظيم فهرست الفبايي نشريات بر اساس اطلاعات مندرج در دو كتاب زير صورت گرفته است:

الف- تاريخ جرايد و مجلات ايران، تاليف محمدصدر هاشمي

ب- چهره مطبوعات معاصر ايران، تاليف غلامحسين صالح يار

و اگر نام جريده‌اي در اين ماخذ نبود، بر اساس نمونه موجود آن جريده را معرفي كرديم.

3- سعي شده است درباره هر نشريه ابتدا شناسنامه آن، در حد آگاهي‌هاي موجود آورده شود. سپس يك مقاله بعنوان نمونه كار و پس از آن يادداشت‌ها و توضيحات پژوهندگان. نكته در خور توجه آن است كه كوشش شده انتخاب مقالات به گونه‌اي باشد كه علاوه بر نشان دادن سبك و سياق نوشتاري و محتوايي حاوي آگاهي‌هايي درباره روال كار و نحوه انتشار خود نشريه نيز باشد.

4- در نحوه انعكاس مقالات سعي شده است ضمن تمايز مقاله با استفاده از حروف شكسته رسم الخط نشريه نيز حفظ شود. گر چه اين التزام- به خاطر رعايت امانت- پاره‌اي ناهماهنگي‌ها و حتي اشتباهات نگارشي را نيز به دنبال داشته كه به پژوهندگان نيز پوشيده نيست و اميد است كه خوانندگان اين نقص را بر ما ببخشايند.


مطالب دیگر:
نقشه ی بخش های شهرستان رضوانشهرنقشه ی بخش های شهرستان رودبارنقشه ی بخش های شهرستان رودسرنقشه ی بخش های شهرستان شفتنقشه ی بخش های شهرستان سیاهکلنقشه ی بخش های شهرستان صومعه سرانقشه ی بخش های شهرستان تالشنقشه ی بخش های شهرستان بندرعباسنقشه ی بخش های شهرستان بندر لنگهنقشه ی بخش های شهرستان بستکنقشه ی بخش های شهرستان حاجی آبادنقشه ی بخش های شهرستان جاسکنقشه ی بخش های شهرستان مینابنقشه ی بخش های شهرستان روداننقشه ی بخش های شهرستان بهارنقشه ی بخش های شهرستان کبودرآهنگنقشه ی بخش های شهرستان همداننقشه ی بخش های شهرستان ملایرنقشه ی بخش های شهرستان نهاوندنقشه ی بخش های شهرستان رزننقشه ی بخش های شهرستان تویسرکانپلان معماري ويلاي 2 طبقه با سقف شيرواني در اتوکدپلان تاسيسات الكتريكي ساختمان 2 طبقه شهربازي در اتوکدطراحي برج ايفل در اتوکدطراحي وليچر در اتوکد